sobota, 31 października 2015

kolorowe gry + konkurs

Pamiętacie wpis o "wspomaganiu" dziecka - KLIK? Mam dla Was kolejny, dotykający te samej kwestii, tylko tym razem nie będzie o ćwiczeniach i jak się uczyć przez zabawę, a sama zabawa. A dla tych co dobrną do końca - mam niespodziankę.


Wspomaganie koordynacji wzrokowo-ruchowej jest bardzo ważne i mam nadzieję, że jakoś specjalnie nie muszę Was do tego namawiać, ale dzisiaj mam dla Was coś, co powinno Wam i Waszym dzieciom się spodobać.

Ta ucząca zabawa to gry - dlaczego to świetny pomysł - to proste, bo to czysta niczym nie zmącona zabawa, która ma w sobie "plus dodatni" jakim jest koordynacja wzrokowo-ruchowa i jej poprawa. Pierwszą grą która sprawdza się, u Nas jest Konikowo, poznaj konie po ogonie - jest to prosta, a przy tym zabawna gra zręcznościowa. Nie jest to typowa planszówka, bo takowej nie ma - jest za to 26 kartoników i dwie kolorowe kostki. Na kartonikach nadrukowane są koniki w różnej konfiguracji kolorystycznej oraz pięć flo.

Gracz jednocześnie rzuca dwoma kostkami i teraz zaczyna się zabawa - załóżmy, że na jednej kostce jest czerwony na drugiej zielony - gracze w tym samym czasie muszą chwycić konika, który jest w tych kolorach (jest taki tylko jeden). W przypadku, gdy dany konik już zniknął ze stołu, najszybszy gracz powinien pochwycić flo z najniższą dostępną cyfrą. Takim sposobem zyskuje dodatkowy kartonik, ale to nie wszystko gracz, który posiadał w swojej zdobytej puli ma konika o określonych kolorach, musi go graczowi z flo oddać. Uwierzcie mi zabawa jest przednia, emocje sięgają zenitu.

Gra adresowana jest już do pięciolatków, ale wg mnie mniejsze dzieci też świetnie dadzą radę - bo na wspomaganie koordynacji wzrokowo-ruchowej nigdy nie jest za wcześnie.
DANE TECHNICZNE
Gra: Konikowo, poznaj konie po ogonie
Wiek: 5-105
Ilość graczy 2-4
Czas 15 minut

Druga gra to Pędzące jeże - to już bardziej skomplikowana gra, wręcz strategiczna - trzeba umiejętnie liczyć, oceniać ryzyko i świetnie się bawić. W opakowaniu znajdują się cztery drewniane kolorowe jeże, karty z ilością punktów oraz punkty. Gracz otrzymuje karty i to dzięki nim wie jak się poruszać po planszy. Julka podczas pierwszego rozdania ujawniła swoje talenty prawdziwego stratega. 
Jeże poruszą się po planszy mogą uzbierać punkty od 0 do 3 oraz są pola na minusie, czyli jest szansa, że jakiś jeż przyniesie stratę, a nie zysk.

DANE TECHNICZNE
Gra Pędzące jeże
Wiek: 6-106
Ilość graczy 3-5
Czas 30 minut

Mimo, że gra adresowana jest do sześciolatków - Julka mając pięć świetnie sobie radzi, choć zasady musieliśmy wytłumaczyć Jej podczas kilku gier z odkrytymi kartami. 

Obie gry to świetna zabawa, to ćwiczenie spostrzegawczości, szybkości i podejmowania decyzji - istna strategia. To ciekawa propozycja na jesienne i zimowe wieczory. 

Jeżeli jesteście tutaj to mam niespodziankę - KONKURS, a w nim do wygrania GRY, z serii Zagraj Ze Mną  - nowości Wydawnictwa Egmont.


RAGULAMIN
1. Organizatorem konkursu jest Sylwia Stankiewicz prowadząca funpage Jej cały świat 
2. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu w formacie jpg zdjęcia realizującego temat: "Moje Planszówki".
Zgłoszenia wysyłamy na  julka.jejcalyswiat@gmail.com w tytule maila wpisując "Konkurs - moje planszówki" 
3. Konkurs trwa od 31.10.2015 do 13.11.2015 
Wszystkie zgłoszenia zostaną umieszczone w galerii konkursowej na fb 
4. Osoba biorąca udział w konkursie potwierdza, że posiada prawa autorskie do zdjęcia oraz wyraża zgodę na publikację zgłoszenia konkursowego KLIK
5. Uczestnicy konkursu, którzy złamią zasady konkursu nie będą brani pod uwagę podczas wyboru zwycięzcy. 
6. Każdy uczestnik konkursu zobowiązuje się do polubienia funpage Sponsora nagród KLIK Organizatora KLIK 
7. Nagrodami w konkursie są GRY z serii ZAGRAJ ZE MNĄ ufundowane przez Egmont Polska.
8. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do 16.11.2015.
9. Wysyłka tylko na terenie Polski
9 komentarzy:

 1. W poniedziałek zabieramy się za zdjęcia i wysyłamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie!! Pomimo, że nie mam dziecka w tym wieku to mam dwie chrześnice z których jedna uzależniona jest od planszuwek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wiesz kiedy dziecko będzie chciało grać o nie patrz na oznaczenia wiekowe. Zapraszam do konkursu

   Usuń
 3. patrzyłam ostatnio w necie na te jeże i zastanawiałam się czy warto. Chyba trzeba było brać w ciemno....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było brać w ciemno. Zabawa dla całej rodziny my gramy w trójkę

   Usuń
 4. hej! "Moje planszówki" -to gry, które mamy czy "moje" te które wymyślam i gram z dzieciakami? Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostawiam Ci dowolność - jeżeli sama robisz planszowe to na pewno będzie ciekawe zdjęcie i spora inspiracja dla innych rodziców

   Usuń
 5. Ależ świetna ta gra!! Z resztą, jak wszystkie Egmontu :)

  OdpowiedzUsuń