środa, 13 sierpnia 2014

w co grać i jak ?

Mikołajkowa wisienka na torcie, czyli co robi Mikołajek w czasie wolnym. Zastanówmy się:
- ile razy my, czy Nasze dzieci czytając książę marzyliśmy o tym aby być jak postać z bajki, książki czy filmu. Teraz to już nie jest takie trudne ...

Mikołajek zaprasza Nas do swojego świata prezentując Gry i zabawy. Czytając fragment książki, w którym to bohater właśnie się bawi, skacze na skakance czy gra w statki nie jest już tajemnicą, marzeniem - też tak możemy, ups .. mogą tak Nasze dzieci. 

Julka pierwsze co zrobiła, gdy dostała książkę zaniosła ją do przedszkola i przez tydzień nie zabierała jej do domu. Ona, dzieci i Panie wychowawczynie bawiły się w:
- Jak cień
- Szlaczki ze sznurkiem
- Po nitce do kłębka

Grały w klasy, czytały kawały Mikołajka, a gdy wracała do domu mówiła:
- Mamo zrobimy lizaki palce lizać?
- co zrobimy? pytałam
- no wiesz, te lizaki od Mikołajka, Pani w przedszkolu Nam o nich mówiła
Także po powrocie książki z przedszkola - nie było wyjścia tylko były lizaki, batoniki na podwieczorek oraz ciasto dla wszystkich.

Gry i zabawy Mikołajka to nie jest książka, którą można przeczytać - to książka, która uzależnia do której się wraca - po kolejną zabawę, przepis czy zagadkę. Wracam ja, wraca Julka - i okazuje się że wraca do niej także przedszkole. Widzicie tyle radości i tylko jedna książka - JEDNA, ale za to niezwykła.

DANE TECHNICZNE
Tytuł Gry i zabawy Mikołajka
Przełożyła: Magdalena Talar
281 stron świetnej zabawy

Więc jeżeli znudziły Ci się zeszyty zadania, 2,3,4,5 latka, jeżeli nie masz pomysłu na ciekawy podwieczorek dla swoje szkraba lub coś świta Ci  głowie, że gdy byłeś mały bawiliście się w fajną grę - koniecznie sięgnij po Gry i Zabawy Mikołajka - bo na BANK tam znajdziesz odpowiedź - ja znalazłam.
1 komentarz:

  1. Taaa... "ups .. mogą tak Nasze dzieci", aha... na pewno one ;) i tylko one ;)

    OdpowiedzUsuń