środa, 9 października 2013

"Prezes Klubu Liter z Kropką"

Kiedy dziecko powinno poznawać litery - czy jest na to jakiś rozsądny termin? Ja osobiście znam pięciolatki, które czytają - i to nie pojedynczo składają literka po literce, czy sylaba po sylabie, ale czytają płynnie, całymi zdaniami.Czy to GENIUSZE, czy chodzą do innych przedszkoli, a może mają rodziców z przerostem formy nad treścią - NIE, nic z tych rzeczy. To normalne dzieci, z normalnych rodzin z normalnymi rodzicami, powiem więcej chodzą do normalnych przedszkoli, ale ... rodzice inwestują w ich przyszłość. Może zupełnie nieświadomie, a może z "wyrachowaniem" - bo jak nazwać kupno książek - nieświadomością, wyrachowaniem - NIE, dla mnie to NORMALNOŚĆ. 

My również inwestujemy, w przyszłość Julki - kupujemy gry edukacyjne, bawimy się w kreatywny sposób, rozbudzamy wyobraźnie, motywujemy, czytamy. Ostatnio, już Wam o tym pisałam, jak zawitał do Nas listonosz z małym prezentem - no dobra nie z takim małym. O Winnie mogliście przeczytaj tutaj, a teraz przyszła pora na A jak ALFABET.

Jest to zbiór Wierszyków o literkach dla przedszkolaków autorstwa Marcina Przewoźniaka z pięknymi ilustracjami Teresy Zalewskiej - Hoya. Książeczka dedykowana jest dla dzieci od TRZECIEGO roku życia - czyli jak dla Nas idealnie. 
Wierszyki są krótki, łatwe i przyjemne - szybko wpadają w ucho - na tyle szybko, że Julka już zna wierszyk o literce A i Ą.

Czy książeczka sprawi, że Julka będzie czytać - pewnie nie, ale nie po to do Nas dotarła - ma przybliżać literki, bo ile można mówić A - JAK ARBUZ, a tutaj w fajny, przystępny sposób - ZACHĘCA, BAWI i EDUKUJE.

Zobaczcie sami:
"C ma siostrę. Albo brata.
Brat z kreseczką ciągle lata.
Czarodziejem chciałby być:
NIC zamienić umie w NIĆ."

Książka jest ładnie oprawiona w twardą oprawę, papier jest kredowy - litery duże, dla mnie idealnie - przy takiej ilości książek jakie mamy i jakie czytamy - oczy wchodzą mi... wiecie gdzie, a tutaj się nie męczę, a i Julka dostrzega poznane literki w tekście. 

DANE TECHNICZNE
A jak Alfabet
Autor: Marcin Przewoźniak
Ilustracje: Teresa Zalewska - Hoya
Wydawca: Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A
Seria CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

Książeczka jest u Nas dzięki PUBLICAT S.A

2 komentarze:

  1. Lubię Twoje wpisy z książeczkami, już mam całą listę do kupienia :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. takich wpisów będzie więcej - czytamy nowe nabytki, ale przede wszystkich odkurzyłam swoje książki z dzieciństwa - są stare, kartki pożółkłe a bajki okazuje się, że brzmiały trochę inaczej - chociażby Kopciuszek, Jaś i Małgosia.

      Usuń