czwartek, 24 października 2013

Mała wróżka Amelka

Gdy w Krakowie odbywają się Targi Książki - u Nas setki kilometrów dalej dociera zbiór opowiadań o Amelce - Detektywie z bajki.


Pierwszy raz zetknęłam się z Amelką, pierwszy raz zetknęłam się z Jej autorką, ale nie pierwszy raz zetknęłam się z książkami wydawanymi przez Papilon należący do Grupy Wydawniczej Publicat S.A.
Czemu więc Amelka skoro zupełnie Jej nie znałam, nie znała Jej Julka - nic o sobie nie wiedziałyśmy, to proste - Amelka jest wróżką, a wróżki Julka UWIELBIA.

Zanim jednak Amelka dowiedziała się, że jest wróżką i zanim miała za sobą nieprzespaną noc z powodu swędzących Ją pleców - Amelka myślała, że jest CHOCHLIKIEM. 
Była przekonana, że urodziła się Chochlikiem, w końcu Jej Mama była Chochlikiem i Najlepszy Przyjaciel Gucio też był Chochlikiem i wśród Chochlików mieszkała, aż tu pewnej nocy gdy nie mogła zasnąć, bo uparty księżyc świecił prosto w oczy i swędziały Ją plecy ... wyrosły Jej piękne, delikatne jak jedwab skrzydła. Wtedy właśnie poznała prawdę.

Amelka nie jest jakąś tam zwykłą wróżką - musicie wiedzieć, że jest DETEKTYWEM i to świetnym wraz ze swym najlepszym przyjacielem rozwiązują tajemnicze sprawy, odnajdują zagubione przedmioty i zwierzęta oraz łączą w pary :) 

Zbiór opowiadań, który do Nas trafił to Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki. na 193 pięknie ilustrowanych stronach znajduje się osiem opowiadań o początkach i kolejnych sprawach, które Amelka rozwiązywała. Nam, a w zasadzie Julce najbardziej przypadła do gustu "NA TROPIE DUDUSIA" zapytacie czemu, to proste jedną z bohaterek a w zasadzie zleceniodawców Amelki jest mała dziewczynka JULKA, która odłożyła swojego zajączka Dudusia na poduszkę i gdy skończyła się bawić w berka z bratem Kajtkiem - Dudusia już tam nie było. Zniknął, a może ktoś go porwał?

"Nie poradzę sobie chyba...
Muszę wezwać detektywa!
mamy tutaj kłopot wielki
To jest sprawa dla Amelki"

Po nitce do kłębka ... a w zasadzie do odnalezienia Dudusia  - i tym razem Mała wróżka poradziła sobie z małą pomocą Gucia.

Po przeczytaniu Szkoły dla wróżek - Julka oświadczyła - "Mamo ja też chcę już iść do szkoły jak Amelka - tylko wiesz, nie wiem jak zmieszczę się na jaskółce - ja jestem trochę większa, a podobno nadal rosnę" - jeżeli chcecie dowiedzieć się czemu Julka wspomniała o jaskółce i jak minął pierwszy dzień w szkole koniecznie sięgnijcie po Detektywa z Bajki.

Więc pamiętajcie, gdy zgubicie zabawkę, lub znikną Wasze słodycze Klaśnijcie trzy razy, a Amelka przybędzie na pomoc. No śmiało - spróbujcie.

Mała wróżka Amelka - Detektyw z bajki
Autor: Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Opowiada: Natalia Usenko
Wydawnictwo Papilon - Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A
Twarda oprawa.
Opowiadania: W krainie chochlików, Szkoła wróżek, Nocne strachy, Tajemnica robota, Sekret ślimaków, Na tropie Dudusia, Zaginione cukierki, Zimowe śledztwo.
Książka jest przeznaczona dla dzieci od 3do 5 lat, ale ja uważam, że jest dobra w każdym wieku :)

Muszę Wam powiedzieć, że czytanie to jedno słuchanie to drugie, ale oglądanie tej książki to prawdziwa przyjemność - jest przepięknie ilustrowana.

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię Twoje recenzje książeczek :-). Aż chce się poczytać o Amelce, detektywie z bajki, chociaż już 30stka na karku dawno stuknęła :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję bardzo - ja bardzo lubię je pisać. Kiedyś pisałam dużo - może do tego wrócę

      Usuń