poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Z przyrodą na TY :)

Teraz jest łatwiej, prościej, bardziej kolorowo - wiedza nie jest wciskana, tylko zawijana w kolorowy, błyszczący papierek i sprzedawana za grube hajsy. Tak, tak - dobrze przeczytaliście. 


W ostatnich dniach na półeczce z książkami pojawiła się kolejna książka, która zaczarowała Julkę i nie tylko ze względu na ilustrację, ale przede wszystkim na treść. Urzekł ją Elementarz przyrodniczy - duetu, który jest już Wam znany. Beata Ostrowicka i Katarzyna Kołodziej już po raz trzecie zaczarowały mi dziecko. Zaczęło się od czytania, potem była matematyka - a teraz przyroda.

Ci z Was, którzy znają dwie poprzednie pozycje - nie będą czuli się zagubieni - spotkacie tu starych dobrych znajomych, jest którzy poprowadzą Was za przysłowiową rączkę przez wodę i powietrze, ich rolę dla zdrowia i życia. 

Młodzi czytelnicy dowiedzą się czym jest krajobraz i jak jest zróżnicowany ten nasz polski, rodzimy, poznają zasady zdrowego odżywiania i jak mają się cykle pór roku do życia zwierząt.

DANE TECHNICZNE
Autor: Beata Ostrowicka
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wiedza, wiedzą  - ale nawet największa, najbardziej potrzeba nie dotrze - jak nie będzie w fajny sposób sprzedana. Tutaj wiedza idzie w parze z ciekawością, pobudzaną przez piękne ilustrację, przez humor który towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony.

To wyjątkowo trafiona POMOC NAUKOWA :) - także polecam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz