poniedziałek, 23 października 2017

Opowiem Ci mamo o pociągach

Wiecie, że Julka już jest duża - że wyrosła z kartonówek, ale ilekroć widzę książkę z serii "opowiem Ci mamo ..." nie mogę się powstrzymać. 
Bo to przecież nie jest tylko książka dla maluchów ze względu na kartonowe strony - to książka dla wszystkich - bo niejeden rodzic dowiedział się czegoś nowego z tych twardych, kartonowych stron.

Najnowsza z nich to Opowiem Ci mamo o pociągach - oczywiście jest duża, kartonowa i ... no tak o pociągach. Naszym przewodnikiem jest lokomotywa Ryś, który oprowadza Nas po ciekawych miejscach związanych z pociągami.

Zwiedzamy dworce kolejowe, parowozownię, muzem lokomotyw - poznajemy szlaki kolejowe oraz inne ciekawe miejsca.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Opowiem Ci mamo o Pociągach
Autor: Marcin Brykczyński
Ilustracje: Adam Nowicki
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To nie tylko lokomotywy, wagony, dworce i szlaki kolejowe. To książka, która zachęca czytelników - tych małych i dużych do kreatywności, do rozwiązywania zagadek, aż w końcu do opowiadania. 

Wiecie jaka jest zaleta książek z serii? Nie - to proste, każdy z Nas może stać się jej autorem, każdy z nas powiadając co widzi tworzy historię i opowiadania. Za każdym razem gdy Julka bierze jedną z nich do reki powstaje zupełnie nowe opowiadanie. 

To książki, które uczą - bawiąc i bawią - ucząc, to pozycje do których dzieci sięgają z przyjemnością bo czują, że zostały stworzone dla nich.
2 komentarze:

  1. Na liście prezentów mam książkę z tej serii, a dokładniej ,,co robią dinozaury". Co prawda mamy tylko część o pajakach to również uważam, że pozycja warta uwagi

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Julka gdy była mniejsza - książki były hitem. Teraz widzę z jakim zaciekawieniem przejmuje je młodsze pokolenie w rodzinie

      Usuń