wtorek, 20 czerwca 2017

Kolejny rok ... rok na wsi

Rok jaki jest każdy widzi, ale przecież jeden, drugiemu nie równy - Julka na przestrzeni dwóch lat zachwycała się kilkoma - był Rok w mieście, Rok w lesie i Rok w przedszkolu - a teraz przyszła pora na ten, który Nas otacza - Rok na wsi.

Nie odkryję Ameryki mówiąc, że książka to dwanaście rozkładówek, jedna na jeden miesiąc - a wszystkie utrzymane w klimacie - wsi spokojna, wsi wesoła. Podobnie jak w poprzednich, książka nie posiada tekstu, ale ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak mówią więcej niż tysiące słów. 

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Rok na wsi
Ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Nie będę oryginalna jak napiszę, że tę książkę trzeba mieć, to absolutny obowiązek - zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy mieszkają w mieście. Ilustracje w tak cudowny sposób oddają to co na wsi najpiękniejsze - łąki pełna kwiatów, zwierzęta, i ta sielankowość. Poważnie nie wiem, jak Wam to opisać - bo my to mamy na co dzień, ale ja wychowana w mieście musiałam kiedyś odpowiedzieć na pytanie "a krowa to Ty widziałaś kiedyś".

Także, jeżeli nie chcecie aby Wasze dzieci odpowiadały an to pytanie - zachęcam. A tak zupełnie poważnie mówiąc to wyjątkowa książka - nie tylko dla maluchów, choć kartonowe karty na pewno zachęcą rodziców najmłodszych czytelników. To pozycja, która pokazuje jak wygląda życie na wsi, jak cykl pór roku wpływa na mieszkańców wsi. To wyjątkowo edukacyjna książka.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz