sobota, 24 czerwca 2017

jak to działa? zwierzęta

Wybór zawodu jest niezwykle ważny i przy okazji niesamowicie trudny, a gdy do tego interesujecie się zwierzętami, wiecie o nich wszystko - a jak czegoś nie wiecie, to jest Dziadek, który w niezwykle interesujący sposób tą wiedzę uzupełni.

Klara bo o Niej mowa, to wyjątkowa dziewczynka, której pasją są zwierzęta i wszystko co ich dotyczy - można zaryzykować stwierdzenie, że zna je na wylot. Pyta, docieka i cóż, zasypuje Dziadka tysiącem pytań. Zawsze dostaje odpowiedź i to nie byle jaką bo popartą ciekawostkami i rysunkami, które tworzy dla Nej ukochany Dziadek.


DANE TECHNICZNE
Autor: Nikola Kucharska
Ilustracje: Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wiecie, że lubię książki które nie tylko są ładne, ale które przede wszystkim przemycają wiedzę. Moje motto to nauka przez zabawę i ta książka to kwintesencja tego wszystkiego. Nikola Kucharska połączyła wiedzę, zabawę, humor i zamknęła to wszystko w dużym formacie. 

To obowiązkowa pozycja dla ciekawskich świata dzieci, dla tych, które zadają pytania z częstotliwością karabinu maszynowego, dla tych które uczą się nieszablonowo, które pytają, dociekają i tworzą.
Ilustracje to idealne połączenie wiedzy i humory, a przystępne elementy zaciekawią nawet najbardziej wybrednych czytelników.

Jak dla mnie to książka jako uzupełnienie podręcznika do biologii.1 komentarz: