środa, 26 lipca 2017

Dla małych i dużych

Książka jest dobra na wszystko - na deszcz i pogodę, o poranku i wieczorem, na prezent i podarunek. Książka stała się uniwersalnym językiem - który jest rozumiany przez małych i dużych - bo aby go rozumieć nie trzeba umieć mówić, czy czytać - wystarczy chcieć. 

Nie jest tajemnicą, że książki w Naszym domu są ważne, mają swoje miejsce - w każdym pomieszczeniu - zdradzę Wam pewną tajemnicę - był czas, że "spaliśmy na książkach", tak - dobrze przeczytaliście - nie tylko czytaliśmy, ale spaliśmy na nich - ot takie chłonięcie literatury przez osmozę, czyli całą powierzchnią ciała.

Ale dość zdradzania tajemnic, mam dla Was dwie książki - które idealnie nadają się na prezent, podarunek, wycieczkę pociągiem, czy umilanie sobie czasu na plaży. Każda dla dzieci, ale jedna dla małych, a druga dla dużych.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Cztery pory roku
Autorzy: Tadeusz Kubiak, Jerzy Kierst, Barbara Lewandowska
Ilustracje: Anita Paszkiewicz-Tokarczyk, Mirosław Tokarczyk
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Nie zdradzę wielkiej tajemnicy mówiąc, że książka jest o porach roku - ale jakich zapytacie. No jak jakich - mamy cztery pory roku - wiosna, lato, jesień, zima - także o nich. No dobra koniec żartów. Cztery pory roku to zbiór wierszy - krótkich, pięknych i cudownie zilustrowanych. 

Pozycja idealna dla maluchów, które poznają świat - wierszyki są łatwe i szybko wpadają w ucho, maluchy szybko zaczną je powtarzać. To idealna pozycja na krótkie czytanki - bo przecież wiemy doskonale, że maluchy szybko się nudzą - a tu nie ma czasu na nudę, zanim dziecko się zorientuje już powtarza wierszyk.Drugą pozycję w której ja osobiście się zakochałam i muszę Wam zdradzić, że jak Julka idzie spać - kminię i układam, łącze i rysuje - to, Absolutnie fantastyczne łamigłówki. 

Cóż mam Wam powiedzieć - nie ma nic na swoje usprawiedliwienie - kocham tą książkę, do tego stopnia, że w szafie mam już drugą - jakby ta pierwsza skończyła się za szybko.
Czym jest? To zbiór ponad 100 kapitalnie łamiących głowę zadań. 

Przekonałam Was? Jeszcze nie - no dobra, a jak wam powiem - że są tam rozsypanki, poszukiwanie skarbu, matematyka z innej strony, połącz kropki, labirynty, łamigłówki z szympansami :) 

Wiedziałam, jesteście już w drodze do księgarni? Kochani, to idealna książka w podróży - my swoje zabieramy w podróż pociągiem, idealna na plażing i deszczowe wieczory. To książka, która uczy, bawi i organizuje Nam czas wolny


DANE TECHNICZNE
Tytuł: Absolutnie fantastyczne łamigłówki
Autor: William Potter
Ilustracje: S. Wood, E. Twomey, I. Aniel, S. Meredith
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kochani to dwie propozycje na książkowe wakacje, na książkowy rok szkolny, czy przedszkolny - to książki dla każdego. Polecam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz