poniedziałek, 30 listopada 2015

Strach to za mało

Basia, Oliwka, Patryk, Tobi i Maciek - to nie nowi koledzy i koleżanki z zerówki Julki, są znacznie starsi, chodzą do szkoły - no chyba, że akurat są wakacje. Taka PIĄTKA, jak ta z Bukowej Góry nie lubi i oczywiście nie może nudzić się w wakacje. A gdy zaczyna się nudzić ...


... to robi wszystko aby ten stan się skończył - a żeby się skończył, wiadomo że trzeba robić coś interesującego, coś co niesie ze sobą przygoda i nieznane. A właśnie w te wakacje w Bukowej Górze Piątka postanowiła sprawdzić co lub kto straszy w pustym domu. 

Oczywiście to nie wszystko, bo co to za przygoda "sprawdzić kto straszy" Piątka przyjaciół tropiąc przypadkiem dowiaduje się o ZNIKNIĘCIU rodziny Wasielaków - która rozpłynęła się niczym mgła, - próbując dowiedzieć jak do tego doszło wplątują się w niezłą aferę - czy z niej wyjdą obronną ręką dowiedziecie z najnowszej książki Mariusza Niemyckiego Strach to za mało, czyli grubsza afera.

Podczas poszukiwań, rozwiązywania zagadek i łamigłówek znajdują interesującą dziurę w płocie i postanawiają dowiedzieć się kiedy i w jakich okolicznościach powstała i oczywiście czy ma coś wspólnego ze zniknięciem nielubianej rodziny.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Strach to za mało, czyli grubsza afera
Autor: Mariusz Niemycki
Ilustracje: Agnieszka Semaniszyn - Konat
Wydawnictwo Skrzat

To książka adresowana do starszych dzieci, wydana w formie broszurowej, ale z dużymi literami - także dzieci same mogą zmierzyć się z lekturą. 


1 komentarz: