wtorek, 28 kwietnia 2015

z ekranu do książki

Ulegam stereotypom, nie jestem z tego dumna, walczę z tym - ale, czasem przegrywam i ... no właśnie. Gdy zobaczyłam Ją biegającą, krzyczącą, nie reagującą na to co się do Niej mówi - pomyślałam, "jest niegrzeczna". 


Pomyślałam "niegrzeczna", a przecież mogłam pomyśleć - ruchliwa, rezolutna, mająca swoje zdanie dziewczynka. Mogłam, ale nie pomyślałam - im bardziej się przyglądałam, słuchałam, dochodziłam do wniosku, że nie jest niegrzeczna - jest ... specyficzna. 

Ale, specyficzna to też nie jest najszczęśliwsze określenie - szukałam, aż znalazłam :) - to dziewczynka, która ma w sobie mnóstwo energii i wszędzie Jej pełno. Zawsze musi wiedzieć wszystko i być w centrum uwagi. Najpierw działa, a dopiero potem myśli - i właśnie dlatego robi wrażenie "niegrzecznej" - ale, że wychodzę z założenia, że nie ma niegrzecznych dzieci, są tylko takie, którym nie poświęca się odpowiedniej ilości czasu ... 

Wiecie już o kim mowa? Najpierw można Ją było zobaczyć na ekranie, a teraz można także zabrać Ją do przedszkola (Julka to robi), do parku, nad jezioro. Masza, bo tak ma na imię ta mała rezolutna dziewczynka jest już dostępna w formie książek - i wszystkie Jej przygody można czytać na dobranoc przed pójściem spać.

U nas furorę zrobiła Wielka Kolekcja Bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia - jest to zbiór pięciu bajek:
- Masza i kasza
- W razie czego dzwoń!
- Pierwsza klasa
- Daleki krewny
- Płonie choinka w lesie

Książka jest zbiorem treści i obrazów, które dzieci doskonale znają z bajek o tych samych tytułach - do tego stopnia, że pojawia się także postać lektora (co mnie osobiście dość zdziwiło).

U nas Julka tylko raz w pociągu na tablecie oglądała Maszkę - dlatego też, gdy pojawiała się u Nas książka miałam wątpliwości, czy to właśnie to ... ale okazało się, że to był strzał w 10. Oprócz powyższego tytułu Julka otrzymała jeszcze Masza i Niedźwiedź. Księga zabaw - Wiosenne spotkanie.
To książeczka z opowiadaniem, zadaniami i tym co dzieci lubią najbardziej z naklejkami - Julka wraca do opowiadania, ale żal Jej, że naklejki już zostały przyklejone.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Wielka Kolekcja Bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia
Tłumaczenie: Andrzej Gorszkow
Wydawnictwo: EGMONT

Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Księga zabaw - Wiosenne spotkanie
Wydawnictwo EGMONT

Książka z naklejkami to rewelacyjne zajęcia, dla dzieci w różnym wieku - Julka już jako dwulatka uwielbiała naklejać. Masza i Niedźwiedź w takim wydaniu to przyjemne z pożytecznym - poza opowiadaniem są także zadania ćwiczące spostrzegawczość, rączkę oraz chwila beztroskiego kolorowania ulubionych bohaterów.

Jeżeli Wasza pociecha jest żywym srebrem  - to książeczki w sam raz. 


8 komentarzy:

 1. Ach! Luśka pokochała Maszę miłością ogromną kiedy jeszcze nie umiała wymówić jej imienia ;) Do dziś pamiętam jej wołanie: mamo, dzidzia i miś! Dzidzia i miś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sodka - my odkryłyśmy Maszę w tym roku

   Usuń
 2. Nie znamy tej bajki, ale z Twojego opisu wynika, ze Zarze bardzo by sie podobala :) musze jej poszukac, jak bedziemy w Pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masza podbija serce dzieci - poszukaj w sieci jest trochę odcinków

   Usuń
 3. Masza, choć ma charakterek, to jest lubiana i u nas. Fajnie wiedzieć, że warto kupić książeczkę o niej :) pozdrawiam, http://www.mamatywna.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy Maszę! Mamy książeczkę po rosyjsku, ale ja jej przeczytać nie umiem... Dobrze wiedzieć, ze teraz jest też po polsku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy Maszkę i uwielbiamy- zarówno ksiażkę jak i bajkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masza jest jak Jan - może dlatego nigdy nie pomyślałam, że niegrzeczna :P za to Miszka jak jego tata :D
  uwielbiamy

  OdpowiedzUsuń