niedziela, 18 stycznia 2015

oddychaj ... nie daj się

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie było dnia abym nie przeszukiwała neta - każdego dnia wypatrywałam konkretnych słów, linków - aż do ostatniego tygodnia... Jakaś siła kazała mi szukać, gdy o Niej myślałam miałam ciarki na plecach, a ręce w oka mgnieniu pokrywały się gęsią skórką.


Zdarzało się, że śniłam o Niej - i za każdym razem prosiłam o oddech, tak jakbym miała na to wpływ. Zawładnęła mną, moim spokojem ducha ...

Pamiętacie Emme - nastolatkę, która na pierwszy rzut oka była normalnym trochę wycofanym dzieciakiem - no właśnie na pierwszy rzut. Na drugi, trzeci i setny również robiła takie wrażenie, potrafiła się maskować, potrafiła zniknąć wśród tłumu, do czasu ... do czasu gdy musiała zawalczyć o ODDECH.

Wycierpiała swoje, przeżyła prawdziwy koszmar i właśnie tego dnia, kiedy podjęła decyzję o ucieczce musiała ... umrzeć. Z każdym coraz to mocniejszym zaciskaniem się szponiastych rąk na szyi odchodził kawałek świadomości, bólu, jestestwa. 
Kiedy już było tak blisko - złapała oddech ... jak?

Są ludzie, którzy przyciągają pioruny, nieszczęścia - Emma właśnie takim typem człowieka jest. Kiedy wydawało się, że może być już tylko lepiej, kiedy Jej koszmar skończył w więzieniu, kiedy dzielą ją już tylko tygodnie od rozpoczęcia studiów na Stanford, a Evan nie widzi świata poza Nią. Powoli z ukrycia w ciemności czai się ból, cierpienia o jakim Jej się nie śniło.

Niewiele Ją może zaskoczyć, przeżyła piekło - ale nie spodziewała się, że cierpienie i ból wróci - tym razem nie fizyczny, a ten gorszy, ten którego nie widać - nie zostawia siniaków, złamań i zadrapań - ten z którym zostajemy do końca.... ból psychiczny.
A ten zadany od najbliższej osoby - od tej, która nade wszystko powinna Nas chronić boli po stokroć.

Ponownie nie opowiem Wam fabuły - odeślę Was do Oddychając z trudem - drugiej z trzech książek z serii ODDECHY Rebecci Donovan. Ostrzegę Was jedynie, że i tak książka pozostanie w pamięci, że nie raz czytając będzie się zastanawiać jak można. Ale mimo to WARTO po nią sięgnąć.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Oddychając z trudem
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo Feeria

*biorę udział w wyzwaniu #52bookchallengep - Oddychając z trudem jest 1/52

4 komentarze:

 1. Potrafisz wzbudzić zainteresowanie lektura....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcesz to po Waszym powrocie podrzucę Ci pierwszą część bo na drugą juz jest pierwszą chętna

   Usuń
  2. Ilona, jak skończysz czytać, daj znać, bo i ja ustawiłam się w kolejkę :-).

   Usuń
 2. Bardzo mnie zaciekawilas:-) uwielbiam ksiazki

  OdpowiedzUsuń