czwartek, 30 października 2014

Była sobie ....

Była sobie żabka mała, re re,kum kum, re re, kum kum - Julka od prawie dwóch tygodni chodzi i śpiewa. Śpiewa na spacerze, w autobusie, w samochodzie, na balecie - nic tylko żaby Jej w głowie :)


Ta fascynacja małymi płazami nie jest bynajmniej stąd, że są zielone i że jak podobno się je pocałuje to mogą zmienić się w księcia - choć to ostatnie bywa kuszące - i kiedy latem nie patrzyłam to już prawie, prawie była by żaba pocałowana przez Julkę. 
Ja osobiście mam odczucie, że z wiekiem pojawia się żabowstręt - ja osobiście żab w dzieciństwie się nie bałam, a teraz jak widzę taką co to kumka i skacze i mam gęsią skórkę na całym ciele. 

Walczę z tym, bo Julka pała do żab miłością - nie wiem czy to kolor zielony tak na Nią wpływa, czy podświadomie szuka męża - ale uczuciem pała, a że jestem Matką co to tolerancyjna jest, więc szanuję i oswajam się z miłością dziecka.

Niewątpliwie w tym oswajaniu pomaga mi ... Opowiem Ci mamo .... Co robią żaby - zresztą to nie pierwsza z serii, która mi pomaga w oswojeniu potworów z młodości - mrówek, pająków i w końcu żab. 
Gdy trzymam książkę w ręku to sama się sobie dziwię, że strach mnie ogarnia gdy zielone i rechoczące na horyzoncie się pojawia - bo przecież miłe i uśmiechnięte i nawet na grubych kartonowych kartach książki staje się nawet zabawne. 

Julka jest kupiona, ale i ja zaczynam odczuwać do płazów odrobinę uczucia - obserwując jak w bajorku się taplają, jak składają skrzek, a potem jak kijanki odkrywają nóżki i brak ogona - obserwuję, oswajam się. Ilustracje sprawiają, że czuję się jakbym siedziała opodal bajorka na własne uszy słyszała rechot i plusk wody gdy jedna za drugą skacze w głębinę, oczami wyobraźni widzę tworzące się kręgi na wodzie.

Skakanie, pływanie, obcowanie z żabami sprawiło, że zapragnęłam mieć własną - nie bójcie nie udałam się nad staw czy łąkę w poszukiwaniu takowej, ale znalazłam ją w książce - znalazłam sposób na wyhodowanie żaby. 

Nie wierzycie - koniecznie poszukajcie "przepisu" w Opowiem Ci mamo ... co robią żaby
 '


Sami powiedzcie, czy One nie są słodkie?
Są i mówię to ja :)

Dane Techniczne
Tytuł: Opowiem Ci Mamo ... Co robią Żaby
Autor: Marcin Brykczyński
Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 Wiecie co mnie urzekło? - To, że Julka sama opowiada książkę, sama tworzy historyjki, opowiadania i treści. Ona tworzy ja słucham :) Właśnie za to mimo lęków i strachów uwielbiam słuchać i patrzeć co robią Żaby, Pająki i Mrówki :)
1 komentarz:

  1. O jaaaa. Wypatrzyłam ją jakiś czas temu i szukam okazji by kupić ją Ali. Ona non stop chodzi i tylko "rere kum kum " gada. :)

    OdpowiedzUsuń