niedziela, 7 października 2018

Zula i tajemnica Arlety Makaron

Znacie Zulę - rezolutną dziewczynkę, która jak się okazało nie jest tylko wielbicielką kolorowych trampek - ale jest prawdziwą czarownicą, a Jej Babcia to WCL. Zula i tajemnica Arlety Makaron to czwarta książka, która wyszła spod ręki Nataszy Sochy i jest dokładnie taka sama jakiej oczekiwała Julka.


Pełna niespodzianek, przygód, niespodziewanych zwrotów akcji, ale przecież nie mogło być inaczej. Autorka przyzwyczaiła młodych czytelników do tego w pierwszej, drugiej, a w trzeciej umocniła to poczucie, że Zula to niezwykła dziewczynka, a książki o niej trzymają w napięciu do ostatniej kartki.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Zula i tajemnica Arlety Makaron
Autor: Natasza Socha
Ilustracje: Agnieszka Antoniewicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zula jak już wspomniałam uwielbia trampki, jest czarownicą - ale jeszcze niedawno o tym nie wiedziała. Oczywiście czasem działy się koło Niej dziwne rzeczy, jak róża która zakwitła zimą. Ale swoje umiejętności i moc odkryła dopiero gdy zamieszkała ze swoimi ciotkami Melą i Helą, które również jak Ona są czarownicami.

Do tego są bardzo ekscentryczne - lubią eksperymentować, ubierają się dość dziwnie jak na standardy panujące w Poziomkowie, ale ponad to są najwspanialszymi ciotkami na świecie. 

Każda z książek jest swego rodzajem opowiadaniem, albo o początku szkoły, albo o nowych umiejętnościach  - tym razem w Poziomkowie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy mieszkańcy są pochłonięci przygotowaniami do świąt, wybieraniem choinki - wyobraźcie sobie, że w domu Zuli mogą być aż trzy choinki. Bo przecież każdy chciałby mieć inną - np: różową. Jak myślicie Mela, Hela, czy Zula marzy o różowej choince, a może ktoś inny?

W tym zwariowanym czasie do Poziomowa i klasy Zuli dołącza nowy uczeń, chłopiec jest zagubiony i wycofany - nie ma się co dziwić w końcu przeprowadził się z dużego miasta, nikogo tu nie zna. Pewnego dnia nowy uczeń znika. Całe miasteczko rusza na poszukiwania.

Czy znajdą chłopca? Jaką tajemnice skrywa Arleta Makaron?, Co Zula wymyśli? I jaką będzie miała choinkę? 
Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi czytając Zula i tajemnica Arlety Makaron. Zapraszam :)1 komentarz: