poniedziałek, 19 marca 2018

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych

Co było pierwsze? Jajko czy kura? Szukając odpowiedzi na jedno z fundamentalnych pytań stawianych przez ludzkość :) trafiłam na .... Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych. Książkę wielką, olbrzymią, ogromną - taką, która z półeczki z książkami wystaje.


Po Grzybach, oczywistym było, że prędzej czy później Jajo trafi na Naszą półeczkę - czemu? zapytacie. Nie wiem jak Wam odpowiedzieć inaczej niż "bo tak".

Nie wiem, ale zachwycają mnie takie książki, które nie mieszczą się w ramy, nie są takie jak inne - a treścią, czy ilustracjami zachwycają, bo przecież nikt się tego po nich nie spodziewał.

DANE TECHNICZNE
Autor: Eliza Piotrowska
Ilustracje: Ania Gwis
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Okładka to jedno, a jak doskonale wiecie nie zadowalam się byle czym, także to co znajdę w środku jest bardzo ważne. A tu Kochani moi prawdziwa skarbnica wiedzy, od "procesu wytworzenia jajka", po wykluwanie się z jajka. 

Mały czytelnik może zobaczyć i przeczytać jak to z tym jajkiem jest. Jakie są, kto je składa i po co. Czemu dają życie od od żółwia począwszy na człowieku skończywszy.

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych - to prawdziwa encyklopedia dotykająca jajka :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz