niedziela, 25 marca 2018

Detektywi z tajemniczej 5

Wiecie, że uwielbiam książki - sama dużo czytam, ale prawdziwą miłością darzę te, które są adresowane do młodszych czytelników. Wydało się, kocham książki dla dzieci. Wiecie ile razy w autobusie współpasażerowie patrzyli się na mnie z dziwnym wyrazem twarzy gdy czytałam książkę z przedziału wiekowego znacznie odbiegającego od mojego wyglądu. 

Wiecie garnitur, szpilki, aktówka i Kubuś Puchatek, albo Zosia z ulicy kociej - no cóż, teraz gdy Julka weszła w wiek kiedy takie książki są w sam raz - ponownie czuję, że legalnie mogę je czytać.

Wiecie co jest jeszcze fajne - to Julka czasem mi czyta, cudownie się patrzy kiedy czytając kmini, kiedy czyta o żarcie i zaczyna się śmiać. W fantastyczny sposób czyta ze zrozumieniem. Mam poczucie, że zaraziłam Ją miłością do książek.

DANE TECHNICZNE
Autor: Marta Guzowska
Ilustracje Agata Raczyńska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Marta Guzowska jeszcze do niedawna była znana szerszej publiczności jako autorka kryminałów dla dorosłych czytelników. Po spektakularnym sukcesie tytułów, w odpowiedzi na prośby córki powstała Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka zaginionej kamei - czyli kryminał dla dzieci.

Piotrek i Anka to Nasi detektywi, którzy na łamach książki tropią niezmierzone zagadki. Jeszcze do niedawna nieznajomi, dzisiaj tropicie tajemnic i zagadek.

Czy zagadka zaginionej kamei została rozwikłana, kto był zamieszany i jak to wszystko się skończyło? Po te i kilka innych odpowiedzi odsyłam Was do książki. Zdradzę Wam tylko, że pochłonęłyśmy ją z Julka w weekend :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz