wtorek, 20 grudnia 2016

sprawdzony sposób na relaks

Zmęczenie sprawia, że nie potrafię zasnąć - kręcę się, wiercę i walczę z uporem maniaka z poduszką. Próbowałam wielu sposobów - liczenie owiec, baranów zresztą tez, myślenie pozytywne, wybieganie, ale nic ... nie dawało efektu.


No dobra prawie nic - znalazłam idealny sposób na relaks mimo zmęczenia fizycznego i psychicznego. Znalazłam sposób na ukojenie i świetną zabawę przy okazji - zapytacie, co to takiego? Odpowiedź jest aż tak prosta, że aż banalna - to kolorowanie.

A im więcej elementów i bardziej skomplikowany obrazek tym lepiej - im bardziej muszę wytężyć wzrok, umiejętności tym bardziej jestem zrelaksowana - a tym samym zasypiam spokojnie, szybko i co najważniejsze skutecznie. 

Ktoś mógłby powiedzieć, że kolorowanie w takim razie jest tak nudne, że aż zasypiam - nic bardziej mylnego - kolorowanie mnie uspokaja, relaksuje, sprawia, że odpoczywam.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików
Johanna Basford
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To kolejna moja kolorowana od Naszej księgarni - nie wiem, czy mam tak stresujący okres w życiu, czy kolorowanie sprawia mi taką frajdę, że kolorowanki zamalowują się w ekspresowym tempie, a ja zaczynam coraz to nowe.

Nie wiem co Was uspokaja i relaksuje - ale jeżeli nadal szukacie, to zerknijcie na ofertę Naszej Księgarni i wypróbujcie mój sprawdzony sposób. 


1 komentarz:

  1. osobiście robiłam kilka podejść do swojej kolorowanki i nie wyszło. Czytam o wielu kobietach zadowolonych z tej formy relaksu wiec chyba i ja muszę się w końcu przełamać :D

    OdpowiedzUsuń