czwartek, 8 grudnia 2016

przegląd gier

Jak spędzacie wieczory, popołudnia czy poranki - w tygodniu, a może w weekend? Czytacie, oglądacie telewizję, bawicie się z dziećmi - czy nie macie na nic siły, a może i ochoty - no może poza zakopaniem się w ciepłym kocu i dotrwanie do lata. Ja z tym kocem - poważnie mam tak codziennie, ale co tu dużo mówić, czasu na to nie mam, ale mam go całkiem sporo na...
gry dla sześciolatka


Nie planowałam tego tekstu, miało go nie być - ale dokładnie dwa dni temu zainspirowała mnie koleżanka, która sama dzieci jeszcze nie ma, ale w koło Niej dzieci jest całkiem sporo. Napisała do mnie z prośbą o polecenie FAJNEJ gry dla czterolatki.

Nic prostszego, gry u Nas w domu są na porządku dziennym - gramy często - gdy za oknem deszcz, gdy dopada Nas choroba, gdy nudno w około i gdy nie mamy już siły się ruszać :) 
Kupujemy ciągle nowe, Julka również sporo gier dostaje, a to na urodziny, święta i inne mniejsze czy większe okazje. A prośba Karoliny sprawiała, że postanowiłam się z Wami podzielić grami na pogodę i niepogodę.

Bo dobra GRA planszowa jest dobra na wszystko :)

1. Pędzące jeże - dla mnie klasyka (pisała o niej TU), mamy ją już dwa lata i kilka razy w miesiącu wracamy do drewnianych pędzących jeży. Dlaczego - bo to świetna gra na kombinowanie, na planowanie strategii, na naukę liczenia, na przewidywanie ruchu pozostałych graczy.
Julka nieraz Nas ograła - cóż, porażka bywa gorzka, ale patrzeć jak przez te dwa lata "wyrobiła" sobie strategię - bezcenne.

gry dla sześciolatka

2. Dobble - Julka dostała ją w tym roku na urodziny i świat oszalał. Julka oszalała, ja i Małż na jej punkcie. Gdyby Stefan miał kciuk pewnie też by oszalał :) To świetna rodzinna gra sprawdzająca i ćwicząca refleks, spostrzegawczość i szybkość reakcji. My grając bawimy się świetnie.

gry dla sześciolatka

3. Dzielne myszki - Egmont po raz kolejny dał radę, wiecie za co lubię od Nich gry? Za jakość, pomysł - elementy są wykonane z drewna, rewelacja. Tym razem nie uciekamy pędzącymi jeżami, ale myszkami. Żeby było trudniej goni nas Stefan, czyli wielki rudy kocur, który co tu dużo mówiąc nie dość, że jet rudy to jeszcze głodny.
Gra dla całe rodziny.

gry dla sześciolatka

4. Speed cups - czyli szybkie kubeczki - idea jest podobna do Nawlekaj nie czekaj. Każdy z graczy ma zestaw kolorowych kubeczków, na środku mamy karty na których narysowane są różne sekwencje kolorystyczne. Gra polega na jak najszybszym ułożeniem prawidłowej sekwencji kolorystycznej. Ten który ułoży najszybciej dzwoni dzwonkiem. 
Zdradzę Wam pewien sekret - ten dzwonek to HIT, bez niego już żadna gra nie byłaby taka fajna :)

gry dla sześciolatka


5. Zgadnij kto to? - to gra dla dwojga. Każdy z graczy otrzymuje ramkę, oraz kartę z obrazkami. W zestawie są dwie karty z postaciami i zwierzętami, ale Hasbro pomyślało i o tym i na stronie producenta można ściągnąć większą liczbę kart do gry. Gra jest banalnie prosta - jedne z graczy wybiera sobie jeden element z karty, a drugi zadaje mu pytania:
- Czy Twoja postać ma okulary?
- Czy Twoja postać jest dziewczynką?
Im szybciej zgadniemy tym oczywiście lepiej :)

6. 5 sekund - zdecydowaliśmy się na NIEBIESKĄ - bo jest tworzona przez samych graczy. Gracze losują kartę (są dwa poziomy trudności) i w ciągu 5 sekund muszą odpowiedzieć na pytanie. Refleks, szybkość reakcji, działanie w sytuacji stresowej - to wszystko jest w 5 sekundach, a do tego KUPA zabawy :)
gry dla sześciolatka

7. Plusk - to kolejna gra w puszcze, którą łatwo zabrać ze sobą na wakacje, na weekend, czy do koleżanki. Gra to przede wszystkim nauka koordynacji ruchu, wyczucia i delikatności - otóż gracze mają za zadanie ustawić jak najwyższą wieże z elementów. 

8. Żółwie z Galapagos - to gra wyścigowa, gdzie ryzyko nie jest graczowi obce. To świetna rodzinna gra i znowu te drewniane elementy.

To Nasze sprawdzone GRY - mimo różnego przedziału wiekowego, świetnie bawimy się całą rodziną.

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię Speed cupsy, taki dreszczyk emocji i szybkiej akcji. A dzwonek w każdej grze robi furorę i mocno mobilizuje do działania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzici uwielbiają 5 sekund

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobble są u nas hitem ale zastanawiam się też nad grą "Plusk" dla Ali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myśle, że Ali by się spodobała. Nie wiem jak ona ale Julka bardzo lubiła i nadal lubi gry zręczniościowe, a ona własnie taka jest

   Usuń