sobota, 28 maja 2016

na Dzień dziecka i nie tylko

Zbliża się Dzień Dziecka i zapewne wielu rodziców dostaje oczopląsu od kolorowych gazetek marketów, reklam w tv, czy bilbordów - co ja Wam tu będę ściemniać - ja też dostaje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to biedne dziecko również. Gdy zapytamy szkraba czy jest coś, co chciałby dostać w tym dniu ... no właśnie, albo okaże się, że chce wszystko, albo zmienia zdanie co reklamę.


Wiecie co ja robię? Stawiam na książki, bo tych nigdy za wiele, bo dobre są na każdą okazję i większość z nich zostanie z dziećmi na dłużej. Wiecie, że czytam Julce książki z mojego dzieciństwa i nie mówię tu o takich które pamiętam, że były mi czytane, ale właśnie te, które mi czytali rodzice.

Przygotowałam dla Was kilka propozycji, które idealnie wpasują się w Dzień Dziecka i na pewno kilka z nich zostanie z Waszymi pociechami na dłużej, a inne sprawią że deszczowe wieczory staną się prawdziwą frajdą.
Ciekawi?

Pamiętacie jak pokazywałam Wam książkę Opowiem Ci Mamo Co robią koty (KLIK), to teraz mam dla Was Koci blog rysunkowy, który jest fenomenalny. Maciek, Gbur i Żabka zapraszają komiksem do wspólnej zabawy - to miejsce w którym połączysz kropki, poznasz koci szyfr - i od tej pory Ty i Twoje dzieci będą wiedziały czego chce od Was kot. 
Na kolejnych kartach mamy łamigłówki, labirynty, kolorowanki wg kodu - dla każdego coś dobrego - znajdziecie tam także trudniejsze zadania dla starszych dzieci - jak zastosowanie wagi, szukanie zwierząt z podziałem na kotowate i psowate, zadania matematyczne.

DANE TECHNICZNE 
Tytuł Koci blok rysunkowy
Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Sami rozumiecie, że to idealny prezent na Dzień Dziecka - u Nas już na Julkę czeka :)

Kolejnymi książkami, które warto mieć to Julian i Irena Tuwim dzieciom oraz Jan Brzechwa dzieciom - obie książki to wyjątkowe edycji najpopularniejszych wierszy i bajek autorów, którzy od lat bawili dzieci. To pozycje, które są na mojej książkowej liście Must have. To pozycje, które zostaną na dłużej, które są dobre na pogodę i słotę, to te które czytam na dobranoc i na poprawę humoru. 

Miasto labiryntów - to kolejna na półeczce z książkami książka z labiryntami. Nie powinno Was to dziwić, bo labirynty lubimy obie, także książka jest dla Nas idealna mimo, że to Julka dostanie ją na Dzień Dziecka. To nie jest zwykła książka, to opowieść o niezwykłym mieście w którym pory roku zmieniają się kiedy chcą, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. 

Do tego wszystko w tym mieście jest labiryntem, ulice, ciastka w cukierni, wzorki na torcie, śmieci, czy lilie w stawie. Po mieście oprowadza Nas Burmistrz Jarek, który nie dość, że jest świetnym przewodnikiem, ale także poznaje Nas z mieszkańcami, równie niezwykłymi jak samo miasto.

Miasto labiryntów to nie tylko książka, która aktywizuje dzieci, to przede wszystkim świetna zabawa - ze względu, różny poziom trudności mam nadzieję, że Julka pozwoli mi Jej trochę pomóc.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Miasto labiryntów
Autor: Jarosław Adam Kalinowski
Wydawnictwo Nasza KsięgarniaKsiężniczki to kolejny blok, o którym już Wam pisałam KLIK, my go już mamy ale gdyby było inaczej, Julka dostałaby go na Dzień Dziecka.

Dzieci z Bullerbyn to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa - moje wydanie jednak nie było takie ładne, a Julka takie właśnie dostała na urodziny. Piękne ilustracje zachęcają nie tylko dziecko do słuchania, ale także rodzica do przewrócenia kolejnej kartki.

Kolejną niezwykłą książką, naszpikowaną łamigłówkami, zadaniami matematycznymi i elementami ścisłymi jest bez wątpienia Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne. Tytuł mówi sam za siebie, okładka może nie zachwyca, ale prawdziwe fajerwerki pojawiają się po przekroczeniu pierwszej strony. Przez łamigłówki przeprowadza Nas Mat, Emma i Astro - pokazują Nam swój matematyczny świat, który nie jest łatwy i przyjemny, a logiczny, skomplikowany i zagmatwany. Ale na pomoc przychodzi Nam matematyka. 

DANE TECHNICZNE
Autor: Anita Graboś, Monika Hałucha
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To książka, do której Julka będzie musiała dorosnąć - poza labiryntami i drobnymi elementami logicznymi zadania matematyczne są dla niej za trudne, ale nie niemożliwe do zrobienia. Także jeżeli Wasze pociechy mają za sobą pierwsze działania matematyczne to jest to idealna książka dla Nich.


Mapa Przyszłości - to Nasz ostatni książkowy hit (KLIK), a uwielbiane przez Julkę labirynty mogliście zobaczyć przy okazji książki Detektyw Pierre w labiryncie (KLIK).

Jeżeli szukacie książek aktywizujących dzieci, które wspomogą ich rozwój, poprawią sprawność motoryczną ręki to Miasto labiryntów, Porachunki robota Mata oraz Koci blok rysunkowy są idealne. Nie zastanawiajcie się dłużej i pamiętajcie książka jest dobra na wszystko :)

10 komentarzy:

 1. Nie miałam pomysłu co kupić dzieciakom - dzięki, książki aktywizujące to świetna zabawa
  Magda.K

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne książkowe propozycje - dwie z nich na pewno kupie

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie bym przygarnęła dla Ali :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No POrachunki Robota Mata to by się u nas sprawdziły. Szkoda tylko, że trafiłem tu już po Dniu Dziecka. Ale najwyżej kupi się bez okazji bo wygląda na bardzo wartościową książeczkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie recenzje lubię najbardziej. Zwięźle, konkretnie i trafnie. Naprawdę przyjemnie jest tu zaglądać:)

  OdpowiedzUsuń