środa, 20 kwietnia 2016

szukać każdy może

Książka jest dobra na wszystko - powiecie wyświechtany frazes - ale przecież doskonale wiecie, że to prawda. Dowodziłam tego wielokrotnie prezentując książki dobre na dobranoc, na spacer, na chorobę i nudny deszczowy dzień - pokazywałam Wam książki aktywizujące, mobilizujące, uczące, a pewnie czasem i zniechęcające ... do siedzenia przed komputerem, telewizorem, czy telefonem.


Tak będzie i tym razem - mam dla Was dwie propozycje sprawiające, że niejedno dziecko wybierze wieczór z książką, a nie z komputerem - a i niejeden dorosły zerknie z zazdrością na to co pociecha robi. Pierwsza z nich to Wytęż wzrok, czyli ukryte obrazki - tytuł mówi sam za siebie. Nie muszę Wam opowiadać co, gdzie i jak - to proste, książka to zbiór poszukiwań wszelakich, bo nie wiem czy wiecie, można szukać wszędzie - każdego dnia o każdej porze. 

Można szukać na plaży, w parku w urodziny i w cukierni - szukać można wszystkiego - łabędzie, wiaderka, czy muffinki. Co o tym sądzicie? Zainteresowani?

Słusznie, bo książka nie jest tylko "szukajką" - może być kolorowanką, labiryntem, czy humorystycznym wierszem - to jak ją przedstawicie Waszemu dziecku zależy tylko od Was - ja proponując ją Julce wiedziałam, że wsiąknie - a ja razem z Nią.

To pozycja która uczy - bawiąc, bawi - ucząc. Prawda, że idealna :)

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Wytęż wzrok, czyli ukryte obrazki
Autor: Magda Wosik
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Skoro jesteśmy przy książkach dobrych na wszystko - to pokażę Wam idealną książkę na nudę, książkę która przełamuje stereotypy, pokazuje, że nie tylko róż i pióra - ale wspinanie na drzewa, bieganie w parku i jazda na rowerze. 

To spotkanie nie z jedną, nie z dwoma, ale z dziewięcioma księżniczkami - czyli blok Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj. Tytuł mówi sam za siebie, nie trzeba się domyślać co jest w środku - ale jeżeli oczekujecie grzecznych księżniczek, które piją herbatkę z uniesionym małym palcem - to możecie się rozczarować. Blok to nie tylko zbiór kolorowanek, łamigłówek to opowieść dzięki której mali czytelnicy, rysownicy przechodzą karta po karcie odkrywając nowe przygody, zagadki i ciekawe zadania.

Księżniczki aktywizują, rozwijają i uczą, a to wszystko z dobrą zabawą w tle.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj
Autor: Agnieszka Antoniewicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Mam nadzieję, że i tym razem "zaraziłam" Was książkami - takich chorób nie ma się co bać, a pielęgnować i rozwijać trzeba.

Książki pokazałam Wam przy okazji Przygody z książkami - zapraszam do innych uczestniczek projektu TU, oraz do moich poprzednich wpisów w ramach projektu TU
12 komentarzy:

 1. Nasza księżniczka jeszcze trochę za mała na te Księżniczki, nie wykorzystałaby w pełni potencjału tych książek, ale to wspaniałe propozycje na przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Obie są świetne - u nas sprawdzają się podczas podróży i deszczowych dni

   Usuń
 3. Od jakiegoś czasu mam chrapkę na tą pierwszą pozycję :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że książka jest dobra na wszystko! Wytęż wzrok mamy i Tymek naprawdę ją lubi. siada sam i wyszukuje, rozwiązuje i bawi się przy tym znakomicie. Księżniczek nie mamy i raczej nie będziemy mieć, bo Tymek raczej za nimi nie przepada hihihi, ale ja już zerkałam na stronie Naszej Księgarni i chętnie spędziłabym z nią więcej czasu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Księżniczki są bardzo ciekawe, szczególnie dla dziewczynki. Bardzo ciekawe propozycje, szczególnie te zgadywanki-szukanki ;-) Mój synek też jeszcze za mały, ale na przyszłość w sam raz!

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wytęż wzrok" bardzo dobrze u nas przyjęta i wciąż się do niej wraca ;-)
  Księżniczek nie próbowałyśmy, ale wyglądają rysunkowo zachęcająco i przygodowo. Fajne są te szukajki-malowanki :)

  OdpowiedzUsuń