czwartek, 26 września 2013

magnesy

Wspominałam już wielokrotnie, że zbieramy magnesy - takie z fajnych miejsc, które odwiedziliśmy - magnesy ładne, niebanalne - takie właśnie lubimy.


Julka lubi jeszcze jedną formę magnesu - magnesowe książeczki. Pierwszą z nich dostała gdy miała niewiele ponad rok - wg opisu na książeczce - zdecydowanie za wcześnie, ale jakoś nie połknęła żadnego z magnesów - notabene elementy wcale nie są takie małe - jasne kilka z nich jest pogryzionych, podziamganych, ale służą dzielnie do dziś. A książeczki sprawiają taką samą frajdę jak zaraz po wypakowaniu ich z folii. 


Na jednej z półek w pokoju Julki stają dwie książeczki z serii ZABAWA + NAUKA, a mianowicie KOLORY i ZWIERZĘTA. Są to książeczki wyposażone w magnesy odpowiednio obrazujące tematykę danego egzemplarza - seria jest tak stworzona aby wykorzystywać metody nauczania czynnościowego.
Każda z nich składa się z 12 barwnych, twardych stron oraz odpowiedniej liczby magnesów - Julka mając ponad rok nie wiem czy rozpoznawała kolory (tą książeczkę dostała jako pierwszą), ale w niezrozumiały dla mnie sposób potrafiła dopasować kształty do bledszych miejsc (miejsca gdzie powinno się dopasować dany magnes) lub intuicyjnie dopasowywała listki do drzewa, a marchewkę do królika. 

Zwierzęta - dostała znacznie później dlatego Jej działania były bardziej świadome - wiedziała, że piesek ma obrożę, a żyrafa je listki - natomiast jeśli chodzi o podpisy pod obrazkami to układała je zgodnie z kolorami.

Mimo, że książeczki są z Nami od dawna - Julka bawi się nimi do dzisiaj dlatego też na dniach Jej kolekcja wzbogaci się o dwie kolejne książki z serii - LICZYMY i CZAS - myślę, że przyszła odpowiednia pora na rozszerzenie Nauki i zabawy w jednym.

INFORMACJE O SERII
Seria ZABAWA + NAUKA składa się z czterech książek - KOLORY, ZWIERZĘTA, LICZYMY, CZAS
Wydawnictwo Olesiejuk

Jedną Julka dostała w prezencie, a drugą kupiła w EMPIKU - cena 14,99
 


4 komentarze:

 1. Super! uwielbiam takie edukacyjne książeczki dla dzieci:)
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A dla dzieci, w jakim wieku przeznaczają takie książeczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wskazanie jest aby dzieci od 0-3 książeczką się nie bawiły - właśnie ze względu na małe elementy - ale tak jak napisałam elementy nie są takie małe, a Julka bawiła się jedną z nich mając ponad rok - oczywiście w obecności mnie lub Taty.

   Usuń
 3. fajne too! ;)
  ale faktycznie maluszka trzeba pilnować :) z resztą- jak zwykle :)

  pozdrawiamy :*

  OdpowiedzUsuń