niedziela, 15 września 2013

Dziecko na Warsztat

Poczta pantoflowa działa - jest to wynalazek na miarę NOBLA - kilka dni temu przeczytałam u koleżanki, która polubiła jeden z profili na FB, że jest projekt, który nosi cudownie brzmiącą nazwę DZIECKO NA WARSZTAT. Przeczytałam, pomyślałam "ale fajny, może i ja spróbuje, ale czy jestem wystarczająco kreatyna, zmobilizowana, pomysłowa?" i zapadła decyzja - ja też chcę wziąć udział w PROJEKCIE - chcę wraz z innymi Mamami i Tatami :) tworzyć, poznawać, odkrywać rzeczy oczywiste na nowo, znowu spojrzeć na świat oczami dziecka.Zasady są proste (mama nadzieję, bo jak źle je zrozumiałam, to jestem w czarnej otchłani):
1. Dziecko na warsztat to projekt zakładający cykl 10 warsztatów przeprowadzanych przez rodziców (niekoniecznie Mamę) dla dzieci (niekoniecznie swoich)

2. Projekt zaczyna się 23 WRZEŚNIA i trwa do czerwca - raz w miesiącu na wszystkich biorących udział blogach pojawi się post dotyczący warsztatów - przebiegu, przygotowań

3. Każdego miesiąca przed rodzicami jest inne wyzwanie
WRZESIEŃ – to warsztaty biologiczne
PAŹDZIERNIK – to nauka i eksperymenty naukowe
LISTOPAD – będą rządzić kulinaria
GRUDZIEŃ – zadbamy o rękodzieło na Boże Narodzenie
STYCZEŃ – warsztaty muzyczne
LUTY – logiczne myślenie górą!
MARZEC – królowa nauk – matematyka zawita na nasze warsztaty
KWIECIEŃ – na warsztatach będzie historia bliższa i dalsza – może rodzinna, może lokalna, a może światowa, kto wie?
MAJ – sztuki plastyczne mają głos
CZERWIEC - to będzie warsztat warsztatów – każda z mam może przygotować warsztat na wybrany przez siebie temat. Jeśli nam się uda – dokonamy też podsumowania całego cyklu DZIECKO NA WARSZTAT na spotkaniu wszystkim mam uczestniczących w projekcie.

Blogi biorące udział w projekcie :)

Pomysłodawczynią jest Sabina z Projekt Londyn 2014

5 komentarzy: