niedziela, 24 czerwca 2018

Co robią psy

Wiem, Julka jest już duża, chodzi do drugiej klasy ... ups, już w zasadzie mogę powiedzieć, że do trzeciej klasy, a ja mam w domu kartonówkę. No cóż, to prawda, ale to nie byle jaka kartonówka - to książka z serii Opowiem Ci mamo. 

W zasadzie na tym mogłabym poprzestać, bo wszyscy z Was którzy kiedykolwiek mieli w ręku którąkolwiek z książek z tej serii to wiem - że to klasa sama w sobie. Swego rodzaju kompedium wiedzy o danym zagadnieniu - bez względu na to, czy mowa o kotach, miodzie, czy nawet o statkach.

DANE TECHNICZNE
Ilustrator: Paulina Wyrt
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Tym razem jak już za pewne wiecie mowa jest o psach. O tych czworonogach, które kochamy, lubimy, które są członkami naszych rodzin, a jak nie rodzin to na pewno znamy kogoś kto psa ma lub miał.
Mimo, że mamy je, kochamy to czy wiemy o psach coś więcej? Czy wiemy skąd pochodzą, kto był ich przodkiem? Czy wiemy co znaczy gdy pies "Kładzie uszy po sobie" lub podnosi ogon, czy gdy jeży sierść na karku. Co oznacza warczenie lub szczekanie?

A no właśnie, to tak codzienne i powszechne, że nie zajmujemy się tym - a to spory błąd. Opowiem Ci mamo Co robią psy to książka która w przepiękny sposób pokazuje Nam jakie one są, co lubią, jak żyją, czego potrzebują. To pozycja, która nie tylko najmłodszym pokaże jak z psem postępować.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza