wtorek, 21 marca 2017

Mity greckie dla dzieci

Gdy chodziłam do liceum jedną z lektur była Mitologia - nie pamiętam autora, ale pamiętam pierwsze zdanie "Na początku był chaos". Aby uniknąć teraz chaosu i poznania mitów greckich w okresie liceum na półeczce z książkami pojawiły się w ostatnim czasie książki dla dzieci o mitologii. Na pierwszy rzut poszły Mitologie napisane przez jedną z moich ulubionych dziecięcych autorek - Katarzynę Marciniak. Ale teraz gdy odkryłam Mity greckie dla dzieci w obrazkach - wiem, że przygodę Julka powinna zacząć od tej kartonowej.
 
Nasza Księgarnia, która wydaje w piękny sposób kartonowe książki dla dzieci traktujące o trudnych sprawach.  I tym razem nie jestem ani zaskoczona, a wręcz przeciwnie - gdy tylko wzięłam ją do ręki wiedziałam, że to świetny pomysł. Już na początku, na pierwszej rozkładówce- mali czytelnicy w sposób łatwy i przyjemny dowiadują się o najważniejszych mitach i bogach, którzy się w nich pojawiają. I tak maluchy i nie tylko dowiadują się jak świat został stworzony i skąd na nim wziął się człowiek. 
 
DANE TECHNICZNE
Tytuł: Mity greckie dla dzieci w obrazkach
Autor/ Ilustrator Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 
To jedna z tych książek, które pozwolą dzieciom rozwinąć wyobraźnię, sprawią że poznają inne kultury i wierzenia - a do tego sposób w jaki jest to przedstawione jest idealnie dostosowane dla małych czytelników.
Ilustracje są wymowniejsze niż niejeden długi tekst idealnie dopasowane do małych ciekawskich.
To idealna pozycja dla dzieci w wieku 3 lat - bo dla nich to będzie szukanie ilustracji, szczegółów  - a dla starszych dzieci będzie to pierwsze spotkanie z mitami. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz