piątek, 18 listopada 2016

ciekawość jest kluczem

Co zrobić aby dzieci pokochały książki? Jak czytać aby słuchały? Jakie książki wybierać? 
Kluczem jest ciekawość - odpowiedzi są tak proste, aż niedostrzegalne - zaciekawić jest, czytać ciekawie i w końcu wybierać ciekawe książki. 


Księgarnie te stacjonarne i te internetowe uginają się od ciężaru tytułów, wydawnictw, roczników, miękkich i twardych okładek. Nie wiem jak to się dzieje, ale ja mam talent do książek niezwykłych, inspirujących, takich które można czytać, oglądać, wąchać, a nawet układać.

Tak, tak - dobrze przeczytałaś - układać. Phi, powiesz książka, to książka - a nie układanka - otóż nie, Kochana jak bardzo teraz się mylisz - znalazłam taką która jest olbrzymią układanką, a do tego ułoży wiedzę w głowie dziecka i w Twojej pewnie też, w mojej ułożyła.

Bo nie wiem czy wiesz, ale w olbrzymim drzewie może być mnóstwo ciekawej wiedzy, którą Twoje dziecko przyswoi w najlepszy z możliwych sposobów podczas zabawy.

Drzewo, bo o tym tytule mowa, to książka inna niż wszystkie - to książka którą można ułożyć - to dwanaście kartonowych kart formatu A4, które jak się pewnie domyślasz tworzą całkiem sporej wielkości układankę. Każda karta to jedne element dotyczący świata w jakim przyszło stać Naszemu Drzewu - to zwierzęta, które w jego cieniu żyją, odpoczywają i jedzą, to liście, systemy kanałów i korzeni. To nauka rozpoznawania drzew po liściach.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Drzewo
Ilustracje Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Okładka Drzewa to swego rodzaju teczka - także jeżeli zdecydujesz wraz z dzieckiem na ułożenie króla wśród drzew łatwo będzie złożyć karty i stworzyć książkę zamykając ją sprytną gumką w okładce.

Jeżeli szukasz ciekawych książek, to ta jest taka z pewnością. Idealna dla małych dzieci, które pokazują elementy których szukają, dla przedszkolaków, które mogę podejrzeć jak robić zabawki z darów lasu i dla starszych dzieci w wieku szkolnym, które na przyrodzie "zabłysną" ciekawostkami.
Zastanawiasz się jeszcze?

Wiedziałam :) Udanego układania.


4 komentarze:

 1. ale fajne rozwiązanie, już mam ją na liście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwszy raz spotkałam się z takim formatem książki i jestem bardzo mile zaskoczona.

   Usuń
 2. może ta książka zaciekawi mojego małego marudę

  OdpowiedzUsuń