poniedziałek, 27 czerwca 2016

Elementarz inny niż wszystkie

Już za dwa miesiące przekroczymy próg szkoły podstawowej - zmierzymy się z nieznanym, nowym lądem - który może okazać się wyspą szczęśliwą, ale i trudną. Wszystko zależy od Nas rodziców, nauczycieli i samej Julki.


To jak Julka będzie wspominać po latach okres szkoły zależy od tego, jak ten czas będzie wyglądał - koleżanki, koledzy, kolor farby na ścianach i łatwość lub stopień trudności z jakim będzie przyswajać wiedzę - wszystko będzie miało znaczenie.
Na przyjaźnie i znajomości nie mamy wpływu, ale na to jak będzie wyglądała Jej przygoda z edukacją, z literkami, cyferkami, przyrodą i szeroko pojętą wiedzą - już tak. 

Od dawna gromadzę pomoce naukowe, szukam książek, które wspomogą proces edukacji - które zachęcą obrazkiem, grafiką, czy wielkością liter - szukam i trafiam na perełki.

Tak jest i tym razem - znalazłam książkę, która podchodzi do tematu od szczegółu do ogółu - powoli, bez pośpiechu pozwala skoncentrować się dziecku na elemencie i wspomaga jego podróż dalej. Elementarz dla dzieci z dysleksją - to pozycja, która niepotrzebnie nie rozprasza dziecka ferią barw - stonowana kolorystyka sprzyja trudnej sztuce koncentracji.

Elementarz skonstruowany jest tak - duża wielka i mała litera, następnie obrazki i słowa na daną literę i zawierające daną literę, krótkie polecenie oraz czytanka zawierająca dane słowa. Do literki dołączone są zadania wspomagające koncentrację dziecka i skupienie na danej literce lub literach.

DANE TECHNICZNE
Autor: Agnieszka Łubkowska
Ilustracje Joanna Kłos
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Nie bójcie się tytułu - to nie pozycja stygmatyzująca, to książka przemyślana, rozważna ułatwiająca naukę nie tylko dzieciom z podejrzeniem lub stwierdzoną dysleksją. To książka, która pozwoli dzieciom, które są rozbrykane, szybkie, kręcące się w kółko przysiąść, uspokoić się, skoncentrować na elemencie którego chcemy aby się nauczyło.

To także pozycja, która pomoże rodzicom zrozumieć i wspomóc dziecko w nauce. To taka książka, która sprawia że nauka staje się przygodą - a my swoją zaczynamy już za dwa miesiące i Elementarz będzie Nam towarzyszył.

6 komentarzy:

 1. Mamy i my☺ potwierdzam,że jakość pierwsza klasa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja, choć my akurat uczymy się czytania sylabowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W elementarz również prezentowane są sylaby

   Usuń
 3. Jeszcze nie trafił w moje ręce, a chciałbym mu się przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja - chyba skuszę się na kupno
  Kasia Z

  OdpowiedzUsuń