czwartek, 15 listopada 2018

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt

Lubię gdy książka nie jest tym co widać na okładce, lubię gdy treść, ilustracje mnie zaskakują, lubię odkrywać książkę i lubię się rozczarować - oczywiście pozytywnie.
Dokładnie wszystko to co lubię znalazłam w nowości Naszej Księgarni - Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt.


Kotu Homerowi brakuje prawdziwego przyjaciela… Postanawia wyruszyć przed siebie aby go odnaleźć. 
Gdy wyrusza w świat towarzyszą mu rozterki, wątpliwości - jaki ten przyjaciel powinien być - czy wierny, troskliwy, a może oddany. 

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To książka bez przedziału wiekowego - bo przecież bez względu na wiek potrzebujemy przyjaciół, a gdy ich nie mamy lub tracimy szukamy nadal - nie poddając się. Dokładnie jak Homer zastanawiamy się jaki powinien być, jacy my powinniśmy dla niego być. 

To opowieść pełna sprzeczności, które tylko na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Homer przemierzając świat poznaje i opowiada w dość humorystyczny sposób co widzi, kogo poznaje i wysnuwa ciekawe wnioski na temat przyjaźni i zaangażowania.

Pokazuj czytelnikowi faune i florę, symbiozę pomiędzy poszczególnymi jej elementami - to książka, która uczy bawiąc i bawi ucząc.  Taka, która zachwyci najmłodszych ilustracjami, tych trochę starszych anegdotami, a tych jeszcze starszych poruszy i sprawi, że wyciągną wnioski.

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt - to książka pokazująca, że pewne elementy naszego otoczenia nie mogą bez siebie funkcjonować, że jeden są zależne od innych. A wszystko to przedstawione w cudowny sposób za pomocą niezwykłych ilustracji.

Jak myślicie czy Homer znalazł przyjaciela?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza