czwartek, 25 maja 2017

Miasta inne niż wszystkie

Co powiecie na wycieczkę, co tam wycieczkę przecież to prawdziwa wyprawa z poszukiwaniem w tle? Przygoda, dreszczyk emocji, pomoc potrzebującym i tajemnica. Wiedziałam, że dacie się namówić.

Gotowi? Usiądźcie wygodnie, zapnijcie pasy i .... no właśnie, ale gdzie najpierw? W chmury, czy pod ziemię? Nie musicie decydować od razu, możecie w trakcie, wystarczy, że otworzycie książkę z drugiej strony z chmur lądujecie pod ziemią, a spod ziemi wzbijacie się z powrotem w chmury.

Tomasz Kowal wraz z młodym agentem Tymkiem zabierze Was w niezapomnianą podróż do dwóch zupełnie różnych miast - jedno znajduje się wysoko w chmurach, a drugie głęboko pod ziemią. Będziecie mieli okazję pomagać tym którzy tej pomocy potrzebują, rozwiązywać zagadki i tropić tajemnice.

A co najważniejsze wraz z Tymkiem będziecie musieli odnaleźć określone przedmioty, które zapodziały się w odwiedzanych miastach oraz dwa zaginione procesory Alfa, które zostały ukryte wśród przedmiotów, ulic miast.

DANE TECHNICZNE
Autor: Tomasz Kowal
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Nie oszukujmy się ta książka nie ma, a na pewno nie powinna mieć dedykowanego wieku - bo to zabawa dla małych i dużych. Jej nietypowy format i zakres - książka jest harmonijką, którą można rozłożyć, lub oglądać i odkrywać strona po stronie.

Dla maluchów stanowi swego rodzaju ciekawostkę, szukają dużych widocznych przedmiotów - mogą paluszkiem krążyć jak po mapie - tropić elementy infrastruktury miast. Dla większych dzieci to nauka spostrzegawczości, sprawdzenie się w szukaniu trudno widocznych elementów. A dla wszystkich to książka, która żyje bo każdy z czytelników może odebrać ją inaczej, może stworzyć własną historię i opowieść o dwóch miastach.

1 komentarz: