środa, 27 lutego 2019

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zaspokojenie potrzeb czytelniczych Julki jest coraz trudniejsze, od jakiegoś czasu mój "mól książkowy" stał się bardziej wymagającym odbiorcą. Nie żeby wcześniej nie była taka, ale teraz pozycje na półeczce z książkami są poddawane ostrej selekcji.
Julka zaczęła zwracać uwagę nie tylko na treść, ale także "przydatność" książki, jej wykonanie i wygląd. Mówi się "nie oceniaj książki po okładce" - ale mając w domu estetkę nie da się, także poprzeczka została zawieszona wysoko i sprostać temu nie jest proste.

Szukając książek dla Julki biorę pod uwagę wszystkie Jej wymagania i zainteresowania - a, te od dawana są związane ze światem zwierząt, dlatego gdy w nowościach Naszej Księgarni pojawiła się Zawodowcy w świecie zwierząt zaryzykowałam. 


DANE TECHNICZNE
Tytuł: Zawodowcy w świecie zwierząt
Autor: Wendy Hunt
Ilustracje: Studio Muti
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

To wyjątkowo wydana książka, każdy jej centymetr świadczy o dbałości nie tylko o treść, ale również o wartości wizualne. Duży format, twarda oprawa i aksamitność w dotyku - muszę Was jeszcze zachęcać? Oczywiście, poza pięknymi ilustracjami, które cieszą oko czytelnika jest również "fachowa" wiedza, którą przekazują sami zawodowcy - czyli zwierzęta.

Taka forma zachęca do zagłębiania się w treść. Zawodowcy w świecie zwierząt to swego rodzaju kompendium wiedzy o gatunkach zwierząt zamieszkujących czternaście różnych środowisk. Poruszając się po kolejnych rozdziałach dziecko poznaje zwierzęta pustynne, czy te które zamieszkują bagna lub rafę koralową. 

To niesamowita przygoda z idealnym przewodnikiem - jakim są zwierzęta. Format który proponuje nam Wendy Hunt to krótko i na temat, czyli nie ma długich skomplikowanych opisów, brak trudnego słownictwa - które dla dziecka jest ciężko przyswajalne. Po krótkim wstępie dla każdego rozdziału czytelnik spotyka się z pięknymi ilustracjami i informacjami o konkretnym zwierzęciu.

To idealna pozycja dla wszystkich ciekawskich miłośników zwierząt - Julka "błyszczy" informacjami w szkole na przyrodzie  - także połączenie przyjemnego i pożytecznego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz