czwartek, 19 maja 2016

niefortunnie udany eksperyment

Podróże w czasie, w równoległej rzeczywistości - to już przygoda, a co gdy nie planowaliście tej podróży, nie planowały je również Wasze dzieci. Żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazywały, że ten zwyczajny dzień przeobrazi się w przygodę życia. Na domiar wszystkiego - pod czujnym okiem nauczycielki....
ale, czy aby na pewno?

Wyobraźcie sobie, że jak co dzień Wasza pociecha, dziarskim krokiem z plecakiem na plecach zmierza w kierunku szkoły - wiadomo pięć lekcji, przerwy, obiad i do domu. Tym razem jednak będzie inaczej - hasło "niefortunnie udany eksperyment" - mówi Wam coś? Nie macie się czego obawiać - bo Wasze dzieci ten dzień zapamiętają do końca życia i często będą do niego wracam. 

Albek i Brysia podobnie jak Wasze pociechy w drodze do szkoły nie podejrzewali, że ten dzień zapamiętają na długo - podczas jednej z lekcji ... uruchomili wcześniej przygotowany portal, który wciągnął wszystko - ich, całą 3a, nauczycielkę i wszystkie przedmioty znajdujące się w sali. I co teraz? Trochę to Ich wina, bo przecież nikt nie kazał im budować portalu do podróży w czasie, ale gdyby tego nie zrobili, to... no właśnie, ominęła by ich i Waszych dzieci przygoda życia. 

Otóż Albek i Brysia oraz cała ich klasa potrzebują pomocy - macie do pomocy Mapę Przyszłości na której znajdują się polecenia - czego lub kogo szukać, na co zwrócić uwagę i kilka małych próśb - jak choćby ta o znalezieniu trzynastu białych pingpongowych piłeczek, ale żeby nie było tak łatwo, to zaginęły w krainie zimy.

DANE TECHNICZNE
Tytuł: Mapa Przyszłości
Autor: Tomasz Minkiewicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Mapy Przyszłości to niesamowicie długaaaaaaaa książka, to prawdziwa mapa, ale liczona w metrach, na każdej z dostępnych kar znajdują się osoby, przedmioty, które należy odszukać. To nie tylko najbardziej oryginalna harmonijka jaką miałam okazję widzieć, ale przede wszystkim świetna zabawa - bo my gdy szukamy, wchodzimy do MAPY jak Joy z Przyjaciół :) A co jak szaleć, to szaleć.
Poza przedmiotami które zostały wessane z klasy można zobaczyć, znaleźć na mapie perełki architektury, czy cuda świata - Złote Miasto, Zamek Królewski w Warszawie, czy Wiedeński Diabelski Młyn.

To wyjątkowo oryginalna pozycja pomiędzy książkami - szukajkami, nie tylko aktywizuje, ale także uczy. Dla mnie strzał w dziesiątkę. My swój egzemplarz Mapy Przyszłości zabrałyśmy na Przygody z Książką. 


Wpisy pozostałych Uczestniczek TU, Nasze Przygody TU

14 komentarzy:

 1. O, nie...świetne! Mam ochotę już zamówić w tym momencie! Szalenie mi się taka mapa podoba, bo u nas mapy to jedna z największych atrakcji, ale czy 3 - latek będzie miał frajdę czy jednak za trudne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. książka jest na prawdę świetna i z czystym sumieniem mogę ją polecić

   Usuń
 2. rewelacja! wpisuję na listę "must have". :) (http://www.edumatolki.pl/)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna jest

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę ją mieć - kolejna na liście

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesująca. Świetny pomysł na niebanalny prezent- książka, książka, ale JAKA! Bardzo interesująca

  OdpowiedzUsuń
 6. Można zbankrutować - wydawcy ciągle prześcigają się w uatrakcyjnianiu książek dla dzieci! Myślałam, że po książce "Detektyw Pierre w labiryncie" nic mnie już nie zaskoczy. A tu kolejna pomysłowa publikacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bankrutuje za każdym razem jak odwiedzam empik :)

   Usuń
 7. Spodobała mi się ta książka, gdy czytalam o niej w zapowiedziach na stronie NK, a Twoja recenzja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że powinna się znaleźć na półeczce Róży :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czad! Żałuję, że nie wzięłam jej do recenzji ;-) wygląda bardzo przygodowo :)

  OdpowiedzUsuń